Imieniny:
Adres: Wojsławice k. Niemczy . Kontakt telefoniczny 074 837-64-69.
Arboretum w Wojsławicach - ogród botaniczny założony w 1880 r. przez Fritza von Oheimba, prowadzony obecnie przez Uniwersytet Wrocławski. Tutejsza kolekcja rododendronów i azalii - które najpiękniej kwitną w maju - należy do najstarszych i największych w Polsce. W ogrodzie są również okazy roślin z różnych stron świata, w tym takie unikaty jak: sośnica japońska, mamutowiec olbrzymi, cedr libański, cedrzyniec kalifornijski, głowocisy, kolekcja klonów japońskich, tulipanowiec amerykański, kasztan jadalny i inne. Arboretum jest rozszerzane - powstaje kaskada nowych stawów, dla turystów przygotowany jest specjalny teren na pikniki.
Ogród dostępny jest w zasadzie przez cały rok, jednak najciekawszy jest w okresie wiosenno-letnim kiedy rozpoczynają wegetację początkowo byliny i rośliny cebulowe, następnie rododendrony i azalie, a latem pozostałe rośliny. W ogrodzie znajduje się duża kolekcja wrzosów i wrzośców kwitnących praktycznie przez cały rok. Ciekawostką arboretum jest na jego terenie odrestaurowany grób założyciela ogrodu. Arboretum czynne jest dla zwiedzających od 1 maja do 30 września w godz.900-1800 w dni powszednie (w maju i czerwcu: w soboty, niedziele i święta w godz. 800-2000). Zapraszamy.

Prezentowane na następnych stronach zdjęcia zostały wykonane 18 maja 2002r. Prawa autorskie należą do firmy KMJ-net i bez pisemnej zgody autora nie wolno wykorzystywać ich w publikacjach komercyjnych, natomiast bez żadnych ograniczeń  można wykorzystywać je do celów prywatnych i edukacyjnych. Zainteresowanych zdjęciami proszę o kontakt na adres: kazikj@kazik.com.pl.

ZDJĘCIA
Rododendrony zdjęcia wykonane 18 maja 2002r.
Azalie zdjęcia wykonano 18 maja 2002r.
Copyright © 2002, KMJ-net, Kazimierz M. Janeczko.

Ostatnie aktualizacje strony: