Artyści.

 


 
Roman Gargas - malarz.Malarstwo Pana Romana Gargasa znam od wielu lat. Kiedy obrazy te widzę wśród obrazów innych autorów, to z łatwością odgaduję autora. Jego paleta jest wyciszona, obrazy nie krzyczą kolorem, ale czarują nas delikatnym migotaniem barw i pięknym światłem. Znam Pana Romana i wiem, że jego malarstwo jest bardzo spójne z osobowością twórcy. Są w tych obrazach echa impresjonizmu a także polskiego koloryzmu. Emanuje z tych prac spokój a także pewna kultura malarska. Na uwagę zasługują portrety pięknej żony Pana Romana w których czujemy to uczucie do ukochanej kobiety przelane na obraz. Życzę Panie Romanie następnych 40 lat w takim stylu.

art. plastyk Alicja Pasieka

Panie Romku, składam gratulacje i serdeczne życzenia z okazji “okrągłego” jubileuszu. Pana długoletnia, aktywna obecność w Kole Plastyków Amatorów wpłynęła korzystnie na wielu ich uczestników. Swoimi nowymi obrazami podnosi Pan poziom artystycznego spojrzenia. Był Pan, jest i będzie mocnym filarem tego koła. Gratuluję raz jeszcze i życzę dalszych wspaniałych osiągnięć artystycznych i pomyślności w życiu osobistym.

Teresa Walczak

Roman Gargas uprawia malarstwo olejne, akwarelowe, rysunek ołówkiem i tuszem. Pracuje intensywnie i dużo. Na płótnach widnieją pejzaże miejskie i krajobrazy, martwe natury z kwiatami i owocami oraz postacie i portrety. W swej twórczości wykazuje dbałość o porządek kompozycyjny i porządek barwny. Widać również fascynację naturą i jej studiami. Posługuje się rzeczywistymi kształtami przyrody i postaci, a forma jego prac umożliwia oku widza powrót do konkretu, szczegółu dotykalnego świata. Roman portretuje żonę. W portretach artysta ogranicza się do syntetycznych ujęć, uspokaja faktury barw kładzionych delikatnie ale za pomocą kontrastów kolorystycznych. Kontury barwnych plam zacierają się i rozpływają, osiągając niezwykłą kruchość i subtelność. Wzbogacona paleta barw ostatecznie staje się czystym kolorem. Wybór konwencji jest uzależniony od zainteresowań, temperamentu i osobistej wrażliwości. Romek zawsze jest sobą, autentycznym twórcą, dalekim od chwilowych fascynacji a przez to odrębny i prawdziwy. Kończąc, chciałbym Ci Romku życzyć dalszych sukcesów i aby Cię wena nigdy nie opuszczała.

art. plastyk Henryk Kluza

 
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
       

| HomeWielcy malarze | Zabytki | Linki | Książka gości |
Copyright © 2005, Kazimierz M. Janeczko