Powrót do strony głównej.

 

 

 

Wysiłek intelektualny włożony w podziwianie piękna natury, przyrody - jej flory i fauny oraz człowieka i jego osiągnięć w architekturze, przynosi nowe skojarzenia. Kiedy patrzymy na dzieło sztuki wykonane ręką artysty, umysł nasz tworzy wrażenie, które opiera się na posiadanej już wiedzy. Dokonuje przeglądu obrazów znanych z innych mediów dokonując ich identyfikacji. Tworzymy wtedy swoje wrażenie odzwierciedlając dzieła znanych mistrzów lub natury, która staje na pierwszym miejscu jako piękno - piękno według nas doskonałe, piękno samo w sobie. Plastycy amatorzy nie zastanawiają się nad jednym elementem przyrody - "jakie to piękne", nauczyli się dostrzegać związki przestrzenne i stosować je w swojej twórczości. Dostrzegają wiele kolorów, barw i kształtów, a im więcej poświęcają czasu na ich rejestrację, tym samym stają się bardziej twórczy. Świat kolorów, ich pulsująca gra daje nam zmysłową radość i taką radością plastycy amatorzy dzielą się z nami na dzisiejszej wystawie.

Teresa Walczak

Paweł Kosiński
Rzeźbię ponad dwadzieścia pięć lat. Do swoich osiągnięć mogę zaliczyć pięć wystaw indywidualnych oraz kilka zbiorowych. Bratem również udział w kilku plenerach rzeźbiarskich.  Od wielu lat należę do Koła Plastyków działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury.

Kiedy stanie nad Tobą
i powie że czas, zadrżyj
bo piękno w Twoim sercu
jeszcze nie oddane.

Każdy następny dzień,
rodzi na nowo życie.

Chciałbym oddać, co mam
najpiękniejszego.
Dłutem odmierzać czas zaoranego
drewna i piękno natury.

Czerwiec - lipiec 2004 Galeria "Na Piętrze" w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury

Obrazy, rysunki i grafiki >> 


Dorota Chmielewska
Z wykształcenia - inż. budownictwa a z zamiłowania hafciarka. Początkowo były to prace wykonywane haftem krzyżykowym według gotowych wzorów oraz proste wzory wykonywane innymi technikami. Z czasem fascynacja malarstwem impresjonistów zapoczątkowała próby przeniesienia sposobu spojrzenia na światło za pomocą haftu cieniowanego. Efektem są obrazy " malowane igłą". Udział w trzeciej edycji Dolnośląskiego Konkursu "Rękodzieło 2003" zaowocowało nagrodą III za obraz " Bodiaki".
Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Henryk Beśka
Malarstwo stało się jego pasją życiową od dwóch lat Od 2002 r. należy do Koła Plastyków Amatorów przy DOK. Chętnie bierze udział w wystawach malarskich.
Jego ulubiona technika to olej. Jednak swoje zainteresowania nie ogranicza tylko do malarstwa, inspiruje go również rzeźba.
Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
     

| HomeWielcy malarze | Linki | Książka gości |
Copyright © 2004, Kazimierz M. Janeczko