Konkurs fotograficzny
"Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego
w obiektywie - Niemcza"

6 czerwca 2016 r. w Niemczańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie konkursu fotograficznego Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza. Pomysłodawczyniami i realizatorkami konkursu były panie Małgorzata Łukasik-Szpala i Jolanta Kurak, a organizatorem Biblioteka Zespołu Szkół w Niemczy we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Dzierżoniowie. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu dzierżoniowskiego.
Podczas gali uczniowie prezentowali swoje prace i opisywali okoliczności powstawania fotografii na konkurs. Jury wyłoniło laureatów konkursu, jednocześnie podkreślając fakt, że młodzież potrafiła znaleźć i sfotografować miejsca mało znane, pozornie brzydkie i wydobyć ich piękno. Nagrody za najlepsze fotografie otrzymali.
W kategorii szkoły podstawowe: Bartosz Tomczuk uczeń ze Szkoły Podstawowej w Niemczy, Oskar Śliwka uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie, Miłosz Sztachelek uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie i Damian Skawiński uczeń ze Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej.
W kategorii szkoły gimnazjalne: Anna Dyrduł uczennica Gimnazjum w Niemczy, Mateusz Krzemieniecki uczeń Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie i Magdalena Pawlak uczennica Gimnazjum w Piławie Górnej.
W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:  Mikołaj Czerwiński uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie i Paulina Srogosz uczennica Zespołu Szkół w Bielawie.
Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza otrzymał Mateusz Krzemieniecki a wyróżnienie Dyrektora Zespołu Szkół w Niemczy otrzymali: Magdalena Krzyśko i Hubert Czyszczoń. Nagrody ufundował burmistrz Miasta i Gminy Niemcza, który osobiście gratulował laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali docenieni i otrzymali upominki w postaci książek oraz podziękowań.
Na koniec uroczystości uczniowie oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani słodkimi wypiekami, sokami, kawą i herbatą. Dyrektor NOK-u p. Andrzej Kukuła zaprosił zebranych na „spacer po Niemczy”, czyli do galerii, gdzie znajdują się między innymi obrazy, namalowane przez artystów malarzy podczas plenerów malarskich w Niemczy oraz inne eksponaty muzealne związane z historią miasta. Pani Renata Kukuła bardzo interesująco opowiadała uczniom historię Niemczy oraz zaciekawiła uczestników konkursu cennym znaleziskiem, a mianowicie witrażem z XVII w., przedstawiającym między innym symbole związane z Niemczą.

Małgorzata Łukasik-Szpala, Jolanta Kurak.
W imieniu Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego składam wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje. Cieszę się, że chcecie i umiecie w fotografii oddać piękno naszego regionu a szczególnie Gór Sowich i Niemczańskich. Życzę wam sukcesów w trudnej sztuce fotografiki. Liczę, że wkrótce wstąpicie w szeregi STF. Pomysłodawcom i organizatorom konkursu obok podziękowań za przeprowadzenie konkursu należą się wyrazy uznania za umiejętność zainteresowania i ukierunkowania młodych fotografików na piękno i uroki powiatu dzierżoniowskiego.
Kazimierz M. Janeczko STF

  Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016.

 Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016. Znane i Nieznane Miejsca Powiatu Dzierżoniowskiego w obiektywie - Niemcza 2016.
Zdjęcia: uczestnicy konkursu.