Dzierżoniowski O¶rodek Kultury zaprasza na wystawę Plastyków Amatorów.

Teresa Szczę¶niak
Helena Lipowska
Irena Bogucka
Jestem rencistką od 8 lat. Zawsze interesowałam się rysowaniem i od tego zaczęłam. Rysowałam, ale do szuflady. W 1986 r. zaczęłam uczęszczać do Koła Plastyków Amatorów.
Snopy - olej/płyta 34x39 cm
Maluję od 1995 roku. Maluję nie tylko farbami olejnymi, a także temperami i akwarelami. Interesuję się również fotografią.
Wenecja - olej/płyta 35x44 cm
"Sztuka prawdziwa, nie jest korzeniem i pniem kultury, lecz jej czerwonym kwiatem i soczystym owocem, który spożywamy z przyjemno¶cią i bez ¶wiadomo¶ci, że posilamy się niezbędną dla życia witaminą". M. Dąbrowska
Mieczyki - pastel 40x30 cm
Maria Kilichowska
Aneta Soboszewska
Ewa Przewoźna

Wspomnienie lata - pastel 50x70 cm

Kawałek papieru, kilka linii niekoniecznie prostych, parę barw swobodnie "przechodzących" od najja¶niejszej do nieco ciemniejszych - to wszystko tworzy moje martwe natury. Ale czy martwe? Może całkiem żywe. 


Pejzaż - olej/płyta 21x29 cm

Jestem 21-letnią absolwentką Studium Grafiki Reklamowej. Malarstwo stanowi w moim życiu wewnętrzną przygodę intelektualno-artystyczną.


Pejzaż - olej 50x30 cm

Mieszkam w Dzierżoniowie od urodzenia. Moje malarstwo to ucieczka od codzienno¶ci i pożywka dla wewnętrznej równowagi. Praca w kole i przebywanie w atmosferze "artystycznej pracy i dialogu" wpływa pozytywnie na moje życie.

Stanisława Widawska
Krzysztof Bachański
Tadeusz Kłos
Malarstwem zajmuję się od 1995 r. Maluję różnymi technikami - tusz, kredka, olej. Sensem mojego życia jest radować się. Ponieważ życie daje mi okazję do pracy, miło¶ci, zabawy. Do podziwiania pięknej przyrody, którą mogę przelać na płótno.
Hortensje - olej 24x17 cm
Malarstwem interesuję się od 1979 roku. Od 11 lat należę do Koła Amatorów Plastyków. Uczestniczyłem w licznych wystawach i konkursach.
Ślęża - olej 50x70 cm
Jako dziecko zostałem wywieziony na Syberię. Swoje przeżycia i spostrzeżenia z tamtych lat chciałem obecnie utrwalić na płótnie.
Maki - olej 50x70 cm
Dorota Osman
Adam Juraszek
Krystyna Skrzyszewska
,
Jabłka - tempera/plakatówka 50x70 cm

Mam 20 lat, mieszkam w Dzierżoniowie. Pragnę podziękować osobie bardzo mi bliskiej, dzięki której na poważnie zajęłam się malarstwem. Dzięki niej nauka malowania i rysowania, to nie tylko ciężka praca, lecz także przyjemno¶ć.


Fale - pastel 28x38 cm

Do malowania swoich obrazów używam najczę¶ciej farb olejnych, interesuję się również akwarelą, pastelą i rzeźbą. Brałem udział w licznych wystawach i konkursach.


Marzenia dziewczyny - olej 60x40 cm

Urodziłam się... zbyt późno aby rozumieć sztukę współczesną. Maluję w najbardziej staro¶wieckim stylu, głównie portrety. Twarze kobiet i dzieci (a także mężczyzn) są takie piękne...

Marian Wódkiewicz
Piotr Radzioch
Stanisław Chabasiewicz
Malarstwem zajmuję się od 33 lat. Prace swoje wystawiałem w kraju na wielu wystawach, zarówno ogólnopolskich jaki i regionalnych, a także za granicą. Maluję różnymi technikami, oraz różne tematy - portret, kwiaty, sceny zbiorowe.
  Autoportret - olej 40x50 cm
Maluję od dzieciństwa, głównie pejzaże, martwe natury, górskie krajobrazy. Prace utrzymane są w różnej tonacji, w zależno¶ci od nastroju i atmosfery panującej dookoła, lubię w ten sposób wyrażać swoje samopoczucie.
Spacer - plakatówka 21x29 cm
Rysowanie sprawiało mi przyjemno¶ć już w wieku przedszkolnym. Z wiekiem moje rysunki, a później obrazy były bardziej dopracowane. Dzielę się wiadomo¶ciami z koleżankami i kolegami, którzy próbują swoich sił w dziedzinie malarstwa i rysunku. 
Karafki -olej/płyta 50x40 cm
Mikołaj Butkiewicz
Sylwia Bielecka
January Sabat

Sen - olej/płyta 40x27 cm

W swojej twórczo¶ci miałem różne fascynacje i nastroje twórcze. Jednak najbardziej chcę pokazać sen - we ¶nie widzę dużo kolorów i ciekawych kompozycji, kształtów i przestrzeni. Najbardziej lubię malować obrazy, które przedstawiają "ciepłe nastroje" i mam wrażenie, że to udaje mi się osiągnąć. 


Martwa natura z owocami - olej 56x75 cm

Odkąd pamiętam zawsze pasjonował mnie rysunek i malarstwo, uwielbiałam także projektować odzież. Malarstwo uważam za swoją wielką pasję i miło¶ć, pozwala ona oderwać mi się od codzienno¶ci i rutyny. 


Dziad i baba - rzeźba 50x30 cm

Co ja mogę o sobie napisać? Niewiele. My¶lę, że ten, kto popatrzy na moje rzeźby i płaskorzeźby to sam odpowie - czy to ładne, czy zdolny ten człowiek, czy się podobają... Osobi¶cie niewiele mam prac, które mi się podobają. Gdy są już gotowe - skończone, to zawsze co¶ bym jeszcze poprawił. Gdyby tak można było zrobić z naszym życiem...

Marta Pazik
Marta Rak
Lilianna Krzemińska
Brałam udział w "II Edycji Regionalnej Wystawy Malarstwa, Rzeźby i Fotografii Nieprofesjonalnej" w Bielawie. Otrzymałam dyplom i nagrodę za wybitne walory artystyczne w dziedzinie rysunku.
Martwa natura - ołówek 42x29 cm
Fascynuje mnie rysunek, ileż to można zrobić takim zwykłym ołówkiem - czarną mocną kreskę i delikatną mgiełkę. Maluję, ale tylko plakatówkami, martwe natury, pejzaże.
Martwa natura - ołówek 42x29 cm
Interesuję się przede wszystkim rysunkiem i grafiką, ale równie chętnie sięgam po akwarele i pastele. Swoją dalszą twórczo¶ć chcę związać z reklamą handlową oraz pogłębianiem warsztatu artystycznego.
Wiklinowy kosz - ołówek 28x20 cm
| HomeWielcy malarze | Galerie | Zabytki | Linki | Książka go¶ci |

Copyright © 2001, KMJ-net, Kazimierz M. Janeczko