DZIERŻONIÓW
Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022
Samorządowa kuźnia w Radiobudzie!
18.04.
2022
Czy wiecie, że Zespół Szkół Radiotechnicznych/Zespół Szkół Nr1 w Dzierżoniowie, to chyba jedyna szkoła w mieście i w powiecie, której nauczyciele, pracownicy i absolwenci Szkoły, na przestrzeni 30 minionych lat - wnieśli w samorządowym wymiarze, zdefiniowane zasługi na rzecz odrodzonego samorządu terytorialnego, jego systematycznego umacniania i rozwoju. Nie ma chyba bowiem, drugiej podobnej placówki oświatowej, która może pochwalić się takim ''samorządowym stanem posiadania''. Począwszy od roku 1990, tylko w samorządzie miejskim, to dwudziestu jeden radnych Rady Miejskiej Dzierżoniowa, trzech przewodniczących Rady Miejskiej, trzech burmistrzów Miasta Dzierżoniowa, trzech wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, trzech członków Zarządu Miasta Dzierżoniowa, jeden zastępca burmistrza oraz dyrektorka Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Natomiast w samorządzie powiatowym - począwszy od roku 1998, to trzech radnych Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, jeden przewodniczący Rady Powiatu i wicestarosta powiatu oraz członek Zarządu Powiatu. Do tego jeszcze jeden burmistrz Niemczy.
W związku z tym stanem szkolnego posiadania samorządowego, może w tym miejscu, wato przypomnieć nazwiska tych nauczycieli, pracowników i absolwentów Szkoły, którym chciało się chcieć stymulować rozwój naszej Małej Ojczyzny. Oto oni (w porządku alfabetycznym): Jacek Adamczyk, Andrzej Bartoszyński, Andrzej Bronowicki, Aneta Błaszczuk, Mateusz Cegiełka,  Teofil Frankowski, Józef Głaz, Anna Grochowina, Kazimierz Janeczko, Czesław Jaworski, Włodek Kapela, Leszek Kiepał, Roman Kowalczyk, Maciej Kieserwtter, Dariusz Kucharski, Piotr Majchrzak, Tadeusz Mateusiak, Iwona Matyja, Zdzisław Mikułko, Andrzej Piątek, Mirosław Piorun, Eugeniusz Łabęcki, Ryszard Szydłowski, Andrzej Wiczkowski, Mieczysław Winiarski, Ireneusz Żygadło. Chyba wymieniłem wszystkich ze szkolnym rodowodem. Jeżeli jednak zapomniałem o kimś, to proszę wpisać w komentarzach jego imię i nazwisko.
Możecie się zapytać, dlaczego dzisiaj wspomniałem o tym wszystkim. Otóż przeglądałem ostatnio moje pamiątki szkolne i samorządowe, a także fotografie z tamtego okresu. I tak mnie naszło! Stąd mój wpis na fb. Do wpisu dołączyłem jeszcze pamiątkową fotografię, ale nie wszyscy, których nazwiska wymieniłem są na niej uwiecznieni. Ale już absolutnie wszystkich samorządowców z Radiobudy, gorąco pozdrawiam.
Mateusz Cegiełka
Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13.04.2022. Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022.
Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022. Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022. Samorządowa kuźnia w Radiobudzie! 18.04.2022.
Opracowaniet i foto: Kazimierz M. Janeczko Klub GP Dz.II.