DZIERŻONIÓW
Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023.
Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023.
Stowarzyszenie Ruch Patriotyczny im. Lecha Kaczyńskiego oraz środowiska patriotyczne Dzierżoniowa wykorzystali wizytę pani europoseł Platformy Obywatelskiej Janiny Ochojskiej, do wyrażenie swojej opinii o jej działalności dla Polski w Parlamencie Unii Eurupejskiej.

Przyszliśmy tu dzisiaj, aby podziękować za służbę żołnierzom, polcjantom i funkcjonariuszom służb chroniących wschodnią granicę NATO. Nasza obecność jest też wyrazem solidarności i wdzięczności dla wszystkich służb pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Zdecydowanie potępiamy zachowania naszych obywateli, którzy zniesławiają mundurowych. Jesteśmy solidarni murem za polskim mundurem!

- 2 lata służyłem w Wojskach Ochrony Pogranicza i wiem jak ciężka i niebezpieczna jest to służba. Dlatego dziwię się, że są osoby które popierają działania pani Ochojskiej - powiedzał Zbyszek, uczestnik protestu.
- Jestem przekonany, że dla każdego żołnierza, nie ma ważniejszego wyróżnienia niż świadomość, że Polacy stoją za nim murem i doceniają codzienne wysiłki na rzecz bezpiecznej Ojczyzny - dodał Mikołaj uczestniczący w spotkaniu.
- W Brukseli dzisiaj rządzą elity lewacko-liberalne, dlatego kraje o lewicowej proweniencji, gdzie dochodzi do nadużyć na dużą skalę, nie są objęci sankcjami. Sankcje są kierowane do tych krajów, które realnie reformują system funkcjonowania państwa, które walczą z korupcją i walczą o poprawienie losu obywateli. Węgry i Polskę charakteryzuje odwoływanie się do wartości chrześcijańskich. Nienawiść lewackich elit do chrześcijaństwa sprawia, że z taką agresją reagują na nasze rządy - mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.
- Nie trzeba wierzyć ślepo każdemu słowu ani wrażeniu, ale uważnie i długo rozważać każdą sprawę w odniesieniu do Boga. Ale, niestety, jesteśmy tak słabi, że często łatwiej nam myśleć i mówić o ludziach źle niż dobrze. Ludzie prawdziwie doskonali nie są łatwowierni wobec każdego, bo znają słabość ludzką skłonną do złego i omylną w mowie - pisze Tomasz a Kempis w traktacie "O NAŚLADOWANIU CHRYSTUSA".

Protest przebiegł spokojnie, nie było wulgarnych wyrażeń, szydzenia, złośliwości i obrażania ludzi którzy mają inne poglądy polityczne. Uczestnicy protestu wykazali się kulturą osobistą i dojrzałością polityczną, czego nie można pwiedzieć o demonstrantach totalnej opozycji.

Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023.

Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023. Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023. Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023. Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023. Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023. Murem za Polskim Mundurem - 06.06.2023.
Tekst i foto: Kazimierz M. Janeczko Klub GP Dz.II.