GMINA DZIERŻONIÓW
Marcin Pięt wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcj Wójta Gminy Dzierżoniów - 07.11.2023. 
Marcin Pięt wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcj Wójta Gminy Dzierżoniów - 07.11.2023.
Niezmiernie się cieszę z powołania na funkcję osoby pełniącej obowiązki Wójta Gminy Dzierżoniów. Jest to dla mnie niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt, jednocześnie jestem świadomy spoczywającej na mnie ogromnej odpowiedzialności. Jestem mieszkańcem Gminy Dzierżoniów od urodzenia. Znam doskonale potrzeby mieszkańców i jestem głęboko przekonany, że zdobyte doświadczenie oraz współpraca z lokalną społecznością pozwolą mi zrealizować wyznaczone cele, spełniając oczekiwania mieszkańców gminy. Dziękuję za każde dobre słowo, życzenia i gratulacje, które otrzymuję w związku z nową funkcją. Jest to dla mnie szczególnie ważne i stanowi silny bodziec do działania - powiedział Marcin Pięt po otrzymaniu powołania na funkcję Wójta Gminy Dzierżoniów.
Jesteśmy przekonani, że Marcin Pięt powołany na funkcję wójta, bedzie wzorowo i wyjątkowo sumienne wykonywał obowiązki wynikające z nowej funkcji dla dobra mieszkańców gminy. Życzymy wytrwałości i wszelkiej pomyślności w realizacji zadań na powierzonym stanowisku. Niech Prerambuła Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej bedzie dla ciebie drogowskazem w pracy dla gminy i Polski.

Koleżanki, koledzy i przyjaciele (PiS, ORP, Klub GP Dzierżoniów II).

Marcin Pięt ma 36 lat, wykształcenie wyższe o kierunku zarządzanie w sektorze publicznym. Dotychczas zawodowo związany był z podmiotami administracji publicznej, parlamentarnej oraz Parlamentu Europejskiego. Jako specjalista w Biurze Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" sp. z o.o. odpowiadał m. in. z obsługę organów spółki. Jego działalność społeczna związana jest z terenem Ziemi Dzierżoniowskiej, zwłaszcza Gminy Dzierżoniów. W latach 2015-19 był sołtysem Włók, w 2018 roku z wynikiem 1205 głosów został wybrany najmłodszym radnym Rady Powiatu Dzierżoniowskiego we wszystkich dotychczasowych jej VI kadencjach. Za swoje społeczne zaangażowanie został wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego w konkursie na najlepszego sołtysa 2018 roku, a także z rąk premiera Mateusza Morawieckiego otrzymał medal z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego działalność dostrzegli również czytelnicy Gazety Wrocławskiej, którzy swoimi głosami przyznali mu tytuł lidera społeczności lokalnej na Dolnym Śląsku, jednocześnie będąc finalistą ogólnopolskim w konkursie "Mistrzowie Agro 2023". Pasjonat wycieczek rowerowych i górskich. Szczęśliwy tata Adasia i Wiktorka.