MISTRZOSTWA POLSKI W BREAKING'U
Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023.
Alicja "Bgirl Pralka" mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023.
W hali sportowej Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie w sobotę (18 listopada) odbyły się Mistrzostwa Polski w breaking`u (break dance) Gorzów Funkowo 2022.
 W kategorii dla dziewcząt w grupie wiekowej 6-11 lat, mistrzynią Polski została Alicja Ludwa mieszkanka Dzierżoniowa.

Impreza odbyła się w hali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej 48. Głównym organizatorem jest Tomasz Biernacki ze Stowarzyszenia Tanecznego Parkieciarnia, przy wsparciu finansowym miasta Gorzowa Wielkopolskiego i Województwa Lubuskiego. W mistrzostwach wezmą udział najlepsi tancerze breakdance z całej Polski, którzy powalczą o tytuł Mistrza Polski w Breaking'u w systemie sportowym w następujących kategoriach wiekowych: bboys/bgirls 6-11 lat, bboys/bgirls 12-15 lat oraz bboys/bgirls 16+. W MP o tytuł najlepszych powalczą również wychowankowie Parkieciarni Biernacki (rok temu bgirl Jula zajęła 1 miejsce w kategorii bgirls 12-15 lat). W jury konkursu zasiedli jedni z najlepszych tancerzy breakdance na świecie: Poe One (WRLD), bboy Intact (UA) i bgirl Babyson (FR), a całe wydarzenie prowadził mc Rademenez (PL). Za muzykę odpowiedzialny był DJ Planet (DE).
Źródło: https://www.echogorzowa.pl/news/59/Zapowiedzi/2023-11-13/gorzow-zaprasza-na-mistrzostwa-polski-w-breakingu-38489.html

Alicja "Bgirl Pralka" swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat, kiedy to jej tata, któremu marzyła się kariera tancerza, zaprowadził ją na zajęcia do klubu BWA Breakers w Bielawie. Ali bardzo spodobały się zajęcia, rozpoczęła treningi i już w roku 2021 zdobyła mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej. Jest w Młodzieżowej Kadrze Polski. Breaking stał się dyscypliną olimpijską i zadebiutuje w 2024 na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Ala ma dużą szansę na uzyskanie nominacji
olimpijskiej. Gratulujemy Ali zdobycia Mistrzostwo Polski i życzymy jej dalszych sukcesów oraz nominacji na Młodzieżowe igrzyska Olimpijskie w Dakarze 2026.
Gratulacje należą się również trenerowi Grzegorzowi Gniweckiemu, całej ekipie oraz rodzicom zawodników.

Breakdance jest tańcem znanym jako break, breaking, b-boying, breakdancing. Breakdance wymaga od tancerza świetnych predyspozycji fizycznych, dobrej kondycji, a także wysokiego poczucia rytmu. Taniec breakdance narodził się w 1969 roku w dzielnicy Nowego Jorku – Bronksie. Breakdance to taniec polegający na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych, które są połączone z rytmicznym tańcem i w ten sposób tworzą nierozerwalną całość. Ruchy w breakdance dzielą się na cztery elementy.

Aleksander, którego córka została mistrzynią Polski w Brek Dance stwierdził - "lepiej aby dzieci tańczyły niż siedziały przy komputerach, smartfonach i telewizorach lub szwenadły się i psociły na osiedlach. - Taniec dobrze wpływa ich zdrowie fizyczne i psychiczne, uczy je koleżeńskich zachowań w grupie rówieśników".

Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023.
     
Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023. Alicja Bgirl Pralka mistrzynią Polski w Break Dance - 18.11.2023.
Opracowanie Kazimierz M. Janeczko Klub GP Dz.II.
Relacja filmowa 1 >>
Relacja filmowa 2 >>