Powrót do strony głównej.

 


 
WIERSZE I POEMATY
Dr Alicja Wołowicz
„Gdyby Ameryki nie było trzeba by ją wymyślić albo poszukać jak Atlantydę” – faktograficzno/idealistyczne przedstawienia miasta Chicago w wierszach Adama Lizakowskiego.  Więcej >>
 
Drogi Panie Adamie!
Otrzymałem Pańskie wiersze i przeczytałem je zaraz, co u mnie nie jest częste, bo dostaję mnóstwo skryptów i po zaglądnięciu odkładam... A więc jednak opłaca się pisać prawdę, i to właśnie Pan robi, wbrew przyjętym opinią że "poezja" to co innego niż pisanie prawdy. Nawet z tak okropnej rzeczywistości jak polskie Chicago można więc coś zrobić.

Czesław Miłosz

 

Adam Lizakowski poeta emigrant '80.
Adam Lizakowski - Wybór wierszy i poematów. Poeta debiutował w 1980 r. w warszawskim Tygodniku Kulturalnym. W latach 1981/82 mieszkał w Austrii. Od 1982 do 91 w San Francisco Kalifornia. Studiował dziennikarstwo w The City College of San Francisco oraz literatury słowiańskie na University of California w Berkeley. Od 1991 r. mieszka w Chicago. Wiersze publikował w języku angielskim i hiszpańskim. Jest autorem czterech zbiorów: "Cannibalism Poetry" (1984) wydane w San Francisco; "Anteroom Poetry" (1986) wydane w języku angielskim w San Francisco; "Wiersze amerykańskie" (1990) wydane w Dzierżoniowie; "Złodzieje czereśni" (1990) wydane w Stevens Point, WI; "Współczesny prymitywizm - wiersze i poematy 1986 - 1992" wydane w Chicago.
Zajmuje się również tłumaczeniem poetów amerykańskich. Przełożył na język polski zbiór wierszy pt. "Momentum and Speed" młodego Amerykanina Adriana Wiśnickiego.

| HomeWielcy malarze | Zabytki | Linki | Książka gości |
Copyright © 2000, KMJ-net, Kazimierz M. Janeczko